Skip to content Skip to footer

Hara külas asuvas endises Nõukogude mereväe allveelaevade demagnetiseerimise salajases baasis on külastajatele avatud sadama ajalugu kajastav fotonäitus. Püsinäituse pildid on läbipaistvad, kantud klaasile ja kinnitatud raudkonstruktsioonidega. Sadamasse laskuva tee ääres kaldapealsel ja ka lagunema kippuva kai kunagises generaatorihoones paiknevad fotod moodustavad terviku.

Kaldapealsed fotod tutvustavad aega, kui Hara saarel asus kilutööstus. Pilt saarest on seatud nii, et läbi selle näeb sama vaadet – ajalooline ja tänapäev kattuvad. Õue pandud ekspositsiooni fotod pärinevad näituse kuraatori Birgit Demidova-Alla vanaisa Virgo Haravee kogust.

Kaihoonesse paigutatud fotod on militaarsadama tuukri ametit pidanud ja mitšmani aukraadini jõudnud Aleksandr Zaitsevi erakogust. Ligipääs sadamale ja ka pildistamine oli tol ajal keelatud, see annab fotonäitusele erilise tähenduse.

Pilte on pandud aknaaukudesse ja ka hoone keskteljele, aastate jooksul grafititega kaetud seinal on nende tagune ala värvitud valgeks – nii saab klaasile kantud pilte paremini vaadelda. Lisatud on selgitavad tekstid, tõlked avanevad telefonis QR-koodide abil.

Birgit Demidova-Alla ütleb, et jõudis Maardus elava Akelsandr Zaitsevi ja ta fotokoguni pikkade otsingutega – internetist leiab pilte Hara militaarsadamast 1980ndatel aastatel, kuid nende autorid, endised sõjaväelased, elavad enamasti Venemaal või ka kaugemal.

„Hara sadam on salapärane ja müstiline koht, kus võtad aja maha, vaatad kummalist arhitektuuri ja loodust, mis selle üle võtab,“ kirjeldab ta.

Näituse valmimist rahastas Hara Sadam OÜ külastajate tasutud piletitulust.

Originaalartikkel kättesaadav Sõnumitoojas ja SIIT

Oleme avatud:

01.06 – 18.06 | R-P 11-19
19.06 – 31.08 | E-P 11-19
01.09 – 30.11 | L-P 11-19
01.12 – 31.01 | L-P 11-17

Külastuspiletite müük lõpeb 30 minutit enne külastusaja lõppu.

Piletiinfo

Täiskasvanu 10€
Õpilane/üliõpilane/pensionär 7€
Perepilet 22€
Lapsed kuni 7.a tasuta

 

Grupibroneeringud

Saadaval ka piletid gruppidele. Piletid saadaval kohapeal, samuti ettetellimisel e-posti teel. Helista ja küsi lisa: +372 5685 7001 või kirjuta meile sadam@harasadam.ee.

Grupipiletite hinnad kokkuleppel.

Kontakt

Hara sadama üldinfo & broneeringud                                                                                     

Telefon: +372 5685 7001          
E-post: info@harasadam.ee         

                                                                  
Restorani info ja broneeringud
Telefon +372 5616 4027            
E-post: restoran@harasadam.ee                                                                                

© 2023 | Hara Sadam