Mida teha Lahemaal?

Lahemaa piirkond on populaarne sihtkoht, kus külastajad saavad nautida nii looduselamusi, ajaloolisi vaatamisväärsusi kui ka kohalikku kultuuri. Lahemaale tulles on mitmeid kohti, mida lausa peab külastama. Alustades meie müstilisest Hara allveelaevade baasist ning lõpetades kaunite mõisatega. 

Hara sadamas asub ajalooline allveelaevade baas, kus pakume põnevaid ekskursioone ja võimalust süveneda sõja ajastusse. Lisaks saab nautida paadiretki ja erinevaid veespordi tegevusi, avastada kaunist Lahemaa loodust jalgratta- või matkaradadel, lõõgastuda saunas, proovida kohalikke roogasid restoranis ja osaleda mitmesugustel üritustel. Hara sadam pakub midagi igale külastajale, tehes sellest tõeliselt külastamist väärt sihtkoha.

Kui oled peatumas Hara sadamas, siis tasub külastada teisigi Lahemaa imelisi paiku.

Lahemaa Rahvuspark – see on Eesti vanim ja suurim rahvuspark, kus saad avastada mitmekesist loodust, sealhulgas metsi, rannikuala ja järvi. 

Viru raba ja laudtee – Viru raba on üks Eesti populaarsemaid rabasid, kus saab jalutada laudteedel ja nautida rabamaastikku. 

Käsmu meremuuseum – Käsmu on tuntud oma merenduse ajaloo poolest ja siin asub ka väike, ent huvitav meremuuseum, kus saab rohkem teada piirkonna merekultuurist ja kalurite elust.

Oandu looduskeskus – Oandu looduskeskus asub Lahemaa rahvuspargis ja pakub teadmisi piirkonna looduslikust mitmekesisusest, sealhulgas metsadest ja loomadest.

Altja küla – Altja on säilinud traditsiooniline rannaküla, kus saab kogeda Eesti rannakülade autentset õhkkonda. 

Palmse mõis – Palmse mõis on üks Lahemaa mõisatest, mis pakub võimalust tutvuda Eesti mõisakultuuri ajalooga. 

Sagadi mõis – Sagadi mõis on veel üks kaunis mõis Lahemaa piirkonnas, kus saab külastada nii mõisahooneid kui ka kaunilt hooldatud pargialasid. 

Vihula mõis – Vihula mõis on veel üks kaunis mõis Lahemaa piirkonnas, mis on tuntud oma ajaloolise arhitektuuri ja parkide poolest. 

Kolga mõis – Kolga mõis on veel üks ajalooline mõis Lahemaa piirkonnas. Siin saab tutvuda mõisahoonetega ja jalutada ümbruskonna looduskaunites parkides.

 

Kohtumiseni kaunil põhjarannikul!

Jäädvustades enda seiklusi Hara sadamas, märgi meid #harasadam #harahaven.

Jagatud rõõm on topelt rõõm!