Meeleolukad koosviibimised

Ettevõttega Harale!

Otsid põnevat ja omanäolist paika, kus korraldada oma ettevõtte suvepäevad, koolitused või meelelahutuslikud koosviibimised? Pidevas uuenemises Hara sadam pakub teie meeskonnale kõike vajalikku – häid mõtteid ja lennukaid ideid soodustavaid nõupidamiste ruume, kauni merevaatega ööbimisvõimalusi, toitlustust ja hulgaliselt meelelahutuslikke tegevusi.

Majutus

Mugavat ja kosutavat puhkust on võimalik nautida kahekohalistes kämpingutes või neljakohalistes kalurihüttides. Kõik majutuskohad paiknevad pisut kõrgemal kaldaribal, kust avaneb hunnitu vaade Hara lahele ja endise salajase allveelaevabaasi rajatistele. Mõistagi, on kõik majakesed on varustatud voodipesuga. Pesemise võimalused on olemas sadamahoones.

 • 8 kahekohalist kämpingut pakuvad ööbimisvõimalust kuni 16 inimesele
 • 6 neljakohalist kalurihütti pakuvad ööbimisvõimalust kuni 24 inimesele

Toitlustus

Toekamaid eineid või kergemaid suupisteid pakub sadamahoones paiknev restoran. Restorani sisealale mahutub mugavalt einestama 50 inimest ning sama palju sööjaid mahub välisterassile. Restoran pakub nii kergemaid suupisteid ja eined kui ka maitsvaid a la carte menüü roogasid. Merekohinat ja lummavaid vaateid saab nautida maitsvate kokteilidega. Meeldejääva sündmuse või tähtpäeva korraldamiseks pakub sadama resto toitlustamiseks täisteenust ja mitmekesist menüüd nii gruppidele kui ka väiksematele seltskondadele. Samuti on võimalik restoranist tellida suupisteid ja jooke nõupidamiste ruumides peetavatele koosviibimistele.

Toitlustuse saab kombineerida ka matka või paadireisiga Hara saarele, mil metsalagendikul või Hara saare paadisillal ootab külalisi ehtne a la carte restoran koos kõige sinna juurde kuuluvaga – valge laudlina, peened lauanõud ja maitsemeeli hellitavad hõrgutised mitme käigulise maitsenaudinguna.

Koolitus- ja seminariruumid

 • Klaaskohvik-lehtla – Kaunis vaade ja värske õhk lisavad inspiratsiooni ning muudavad ka kõige keerulisema ja igavama koosoleku lennukate ideede taimelavaks. Hara lahele avaneva inspireeriva vaatega klaaskohvik mahutab lahedalt kuni 35 inimest. Kohviku klaasseinad on erinevatest külgedest avatavad, mis võimaldab sooja ilma korral nautida värsket mereõhku ning tagab ruumi turvalise õhutatuse. Kohvikus on kõik vajalik peo, koolituse või nõupidamise korraldamiseks (lauad, toolid, soendus, tualettruumid). Seminari korraldamiseks vajalikud tehnilised abivahendid saadaval eelneval kokkuleppel.
 • Kaptenituba – Väiksemale, kuni 8 inimesest koosnevale seltskonnale, sobib koosoleku või meeskonna koosviibimiseks sadama kaptenituba. Tõsistele aruteludele annab iga ilmaga nautitav merevaade enneolematu rahulikkuse.
 • Sadama resto – Kaunite merevaadetega sadama resto on avatud suvisel hooajal iga päev alates kella 12:00 – 20:00 (või nii kaua kuni jaksu on).

Aktiivne tegevus ja meelelahutus

 • Giidituurid ja näitused – Giidituur endises allveelaevade demagnetiseerimise baasis pakub võimalust seigelda endises allveelaevade baasis ning ronida sadamakaidel. Giid tutvustab külalistele allveelaevade baasi ajaloost ning salajatest toimingutest, mida seal teostati. Sadamahoones on külastajaid ootamas ka põnevad näitused. 1941. aasta Juminda miinilahingule pühendatud interaktiivne näitus „Põrgu Läänemerel“ viib aga vaataja ajas tagasi Teise maailmasõja ühe võikama merelahingu tunnistajaks. Läbi videoinstallatsioonide ja lahingust pääsenud osalejate lugude rullub vaataja silme all lahti õudus, milles jättis elu ligi 15 000 inimest.
 • Loodusmatk ümbruskonnas – Juminda poolsaart iseloomustab kõrge keskosa, kus kunagiste rannavallide ja liivaluidete, metsa- ja sooribade põimumine on loonud ainulaadse vaheldusrikka maastiku. Matkarada viib Eesti suuruselt kolmanda rändrahnu – Majakivi juurde. Matkaraja läbimise kestvuseks on hinnanguliselt 1,5 tundi ja selle pikkus umbes 6 km. Giid räägib matka vältel nii ümbruskonna põnevast ajaloost ja sealsest põnevast ja lummavast loodusest.
 • Aerupaadi rent- Omapäi ümbruskonna avastamiseks on saadaval aerupaadid, et saaksite nautida maalilisi Lahemaa vaateid Hara lahelt omas tempos ja rütmis.
 • Paadisõidud Hara saarele – Neil, kellele sõudmine suurt rõõmu ei paku, vaid sooviksid pigem segamatult nautida kauneid vaateid ja lainete loksumist ning ammutada rohkem teadmisi piirkonna põnevast ajaloost, on võimalik tellida paadiretk Hara lahele või Hara saarele koos vilunud kapteni ja/või retkejuhiga.
 • Kajakid – Ranna-alade avastamiseks ja miks mitte ka põhjalikuma mereretke ettevõtmiseks, on soovijate käsutuses kajakid, millega omapead ümbruskonda avastada. Soovi korral on võimalik kajakitada ka giidi juhendamisel, kes räägib põnevaid lugusid siinse ümbruskonna ja Hara allveelaevabaasi salapärasest ajaloost.
 • SUP lauad – Neile, kes soovivad nautida lahel vahetult ning omas rütmis ringi kulgemist, on võimalik kasutada SUP laudu, et seilata Hara saarele, nautida lummavaid vaateid Hara lahelt või miks mitte, harrastada päikesetõusul või loojangul SUP joogat.
 • Jalgrataste rent – Teie käsutuses on 4 meeste, 4 naiste ning 3 laste mõõtu jalgratast, mis võimaldavad väiksematel seltskondadel ümbruskonna kauneid vaateid avastada jalgrattal.
 • Minigolf – Maisematest tegevustest pakub mõnusat meelelahutust traditsiooniline minigolf.
 • Saunakompleks – Saunasõprade rõõmuks on Hara sadama territooriumil 2 erinevat saunavõimalust: iglusaun ja suitsusaun.
 • Iglusaun – Iglusaun pakub maalähedust ja ehedust oma traditsioonilise puuküttega kerisega. Leilitamise vahepeal on võimalik eesruumis mõnusalt lõõgastuda ja nautida head seltskonda, vaateid ja hubast olemist. Saunatama mahub üheaegselt kuni 8 inimest. Meeste ja naiste duširuumid on olemas sadamahoones.
 • Suitsusaun – Suitsusaun on saun, millel pole korstnat. Saunaruumis on suur kerisega ahi, mida köetakse mitu tundi. Sauna kütmisel tuleb suits saunaruumi ja soojendab sauna lisaks kerisekuumusele. Kui saun on köetud, lastakse viimane suits välja, tuulutatakse ruum ja saunalised võivad tulla. Saunatama mahub üheaegselt kuni 6 inimest. Meeste ja naiste duširuumid on olemas sadamahoones.